در این مقاله توضیح میدهیم که YOAST SEO چیست، و تفاوت های بین نسخه رایگان و پریمیوم آن چیست.

امکانات و آنالیز های یواست سئو که بی شک یکی از افزونه ها برای سئو است.در این مقاله میپردازیم به این که این افزونه چه امکاناتی دارد.و شما میتوانید با مقایسه انها یکی از نسخه های ان را انتخاب کنید.

yoast seo چیست؟

همانطور گفتیم یواست سئو یکی از افزونه سئو برای وردپرس،و یا حتی بهرین پلاگین هست.

یواست سئو دارای دو نسخه رایگان و پیریمیوم هست.که توسط یک گروه حرفه ای به نام (yoastطراحی و ساخته شده.

این افزونه دارای ویژگی های فوق العاده ای هست که در این مقاله به آن ها میپردازیم.

کمک یواست سئو پیریمیوم به سایت

بسیاری از افراد این عقیده را دارند که یواست سئو پیریمیوم باعث میشود که سایت ما دارای رتبه بالایی شود.و وارد صفحه اول گوگل شود.

این طرز تفکر تا حدودی درست و تا حدودی اشتباه است.

چون اگر قرار باشد که هر کس بخواهد با نصب یواست سئو پیریمیوم وارد صفحه اول گوگل شود.وبسایت های بسیاری که حتی بیش از 50 هزار هستند باید در صفحه اول گوگل باشند که مسلما این کار غیر ممکن است.

پس یواست سئو پیریمیوم چیکار میکند؟

یواست سئو پیریمیوم این وظیفه را ندارد که سایت مارا به صفحه اول گول ببرد.این افزونه با آنالیز سایت ما به ما کمک میکند که ما سایت خود را به صفحه اول گوگل ببریم و فقط یک ابزار برای کمک به ما و پیدا کردن سایتمان هست.

یواست سئو پیریمیوم و نسخه رایگان چه تفاوتی با هم دارند؟

همانطور که گفتیم یواست سئو دارای دو نسخه هست.(رایگان و پیریمیوم) که ما در این مقاله نسخه پیریمیوم آن را توضیح میدهیم که شما با مقایسه آن اگر دوست داشتید از آن استفاده کنید.

نسخه پیریمیوم این افزونه دارای امکانات بسیاری است.که شما با نصب کردن آن در وردپرس خود در قسمت آنالیز سئو میتوانید چند مورد از امکانات آن را مشاهده کنید.که ما در این مقاله به توضیح آن ها میپردازیم.

این افزونه که دارای دو نسخه هست.وقتی که شما بخواهید با افزونه یواست سئو در سایت خود یک مقاله جدید بگزارید.یک گزینه آنالیز در هر دو نسخه آن وجود دارد که شما میتوانید مشگلات مقاله خودتان را رفع کنید.اما نسخه پیریمیوم آن امکانات بیشتری دارد که به انها میپردازیم.

نمایش مترادف کلمه کلیدی در گوگل

منظور از نمایش مترادف کلمه کلیدی در گوگل که به نظر من یکی از تفاوت های خیلی مهم است که در نخسه رایگان یواست سئو وجود ندارد

این است که برای مثال شما میخواهید یک صفحه برای سایت خودتان بسازید.با کلمه کلیدی (خانه) در نسخه رایگان سئو شما فقط با کلمه خانه آنالیز میشود و کاربر اگر در گوگل سرچ کند (خرید منزل) سایت شما بالا نخواهد آمد که این اصلا درست نیست.

اما در نسخه حرفه ای یواست سئو این امکان وجود دارد که شما کلمه های هم معنا با کلمه کلیدی را وارد کنید.که برای مثال اگر صفحه شما با کلمه خانه سئو شود با سرچ کردن منزل و واحد مسکونی هم سایت شما بالا میاید.

اما شاید برای شما این سوال پیش بیاید که ما چه کلمه کلیدی اصلی را انتخاب کنیم که ما این موضوع را در آموزش های سئو در سایتمان (teamgraph) توضیح دادیم.

چند کلمه کلیدی در یک مقاله

دومین قابلیت خیلی مهمی که یواست سئو پیریمیوم دارد این است .که شما میتوانید در یک مقاله چندین کلمه کلیدی به کار ببرید که نسخه رایگان دارای این ویژگی نیست.با این ویژگی شما میتوانید صفحه خود را با چند کلمه کلیدی سئو کنید مانند (فروش خانه،فروش منزل،فروش خانه در تهران،فروش واحد اپارتمانی)که این ویژگی هم واقعا مهم است.

مزاحمت تبلیغات

تفاوت بعدی که بین نسخه حرفه ای و رایگان این افزونه وجود دارد این است که در نسخه رایگان یواست سئو در نوار های کناری (ساید بار)

تبلیغات وجود دارد.اما در نسخه یواست سئو پیریمیوم این تبلیغات وجود ندارد و شما میتوانید بدون وجود هیچ گونه مزاحمتی سئو سایت خود را انجام دهید.

نمایش مطالب در شبکه های اجتماعی

یکی دیگر از امکاناتی که یواست سئو پیریمیوم دارد این است که این قابلیت را به شما میدهد که  پیش نمایش هایی از مطالب خودتان را در شبکه های اجتماعی داشته باشید.

یعنی اگر کاربری یکی از مطالب شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگزارد شما هم میتوانید آن را مشاهده کنید.و از آن جا به بعد با یک دید بهتری مقالاتتان را انتشار دهید.

اما yast seo دارای ویژگی های بسیاری است.مثل پیش نمایش سایت شما در گوگل که دو حالت مختلف دارد (موبایلی و دسکتاب)که و آنالیز کلمه کلیدی برای صفحه شما.

نشان دادن تگ های (برچسب)پر استفاده در سایت شما،و ویژگی های بسیار زیاده دیگر.

اگر شما این افزونه فوق العاده را برای سایت خود نصب نکردید حتما این افزونه را برای سایت خود نصب کنید.تا از ویژگی های این افزونه استفاده کنید.

سایت خود را سئو کنید و در انتخاب کدام نسخه برای سایتتان کاملا با خودتان هست.ما تفاوت آن را برای شما بیان کردیم تا بفهمید کدام یک برای شما بهتر است.

اما این را در نظر داشته باشید که فقط با نصب این افزونه شما نمیتوانید سایت خود را سئو کنید شما میتوانید با مراجعه به سایت ما اموزش های سئو را ببینید.تا به صورت کامل و عملی کار با یواست سئو و چگونگی سئو کردن سایتتان اشنا شودید.

نوشته مرتبط

ارسال نظر