پوشش های مختلف چاپ،امروزه یکی از مهمترین عوامل برای استفاده کنندگان است.پوشش های مختلف چاپ در

(کارت ویزیت،تراکت،بروشور،کاتالوگ)تفاوت دارند.که ما در این مقاله به پوشش های مختلف چاپ در کارت ویزیت میپردازیم.

6پوشش مختلف کاربردی چاپ که حتما باید بدانید،چیست؟

در این مقاله میپردازیم به 6 پوشش های مختلف چاپ که با دانستن آنها میتوانید بهترین جنس را برای خود انتخاب کنید.

که عبارت اند از لمینت های براق و مات،سلفون های براق مات،پوشش های یووی،ورنی.

البته ما در مقاله دیگر به طور مفصل به کارت ویزیت پرداختیم اما در این مقاله میخواهیم به پوشش های مختلف چاپ بپردازیم.

پوشش لمینت

لمینت در پوشش های مختلف چاپ جزو کاربردی ترین ها بوده.که یعنی با قرار دادن یک لایه نازک و شفاف بر روی صفحه کاغذی.

باعث جلوگیری از خراشیدگی،لوله شدن،استحکام کارت را نیز بالا میبرد.و مزایای دیگر که عبارت اند از

1_از کثیفی پارگی و همانطور که گفتیم از لول شدن نیز جلوگیری میکند.

2_در نوع مات آن مانع از انعکاس نور میشود.و بلعکس در حالت عادی ان باعث شفافیت و واضح نشان دادن رنگ ها میشود.

3_این جنس از پوشش های مختلف چاپ دارای ضخامت بیشتری است و دارای استحکام بیشتری است.

4_با پوششی که بر روی چاپ دارد از رنگ پریدگی جلوگیری میکند.

این نوع از پوشش های مختلف چاپ نوع های مختلفی دارد که به آنها میپردازیم.

لمینت های مات و براق در پوشش های مختلف چاپ

لمینت در انواع مات و براق وجود دارد که ابن نوع جنس برای استحکام و ضخامتی که دارد.در بین پوشش های مختلف چاپ محبوبیت بسیاری برخوردار است.که این چاپ واقعا کارت ویزیت های زیبایی را در بین پوشش های مختلف چاپ خلق میکند.

لمینت براق در پوشش های مختلف چاپ،لایه پلاستیکی نازکی که بر روی آن قرار میگیرد شفاف است.که باعث میشود که رنگ های داخل چاپ بسیار واضح،و با،بازتاب بسیار عالی برای شما در بیاید.

اما لمینت مات در پوشش های مختلف چاپ بر عکس براق آن است که لایه نازک پلاستیکی ان باعث مات بودن آن میشود.که این حالت باعث میشود که استفاده کنندگان یک حس فوق العاده ای نسبت به این کارت داشته باشند.

این دو از نمونه های پوشش های مختلف چاپ در سایز های مختلفی چاپ میشوند.و در نوع روش چاپی چاپ میشوند.

لمینت گرم

لمینت گرم یک روش چاپ در پوشش های مختلف چاپ است.که پر کاربرد ترین آن است.در این حالت لایه نازک پلاستیکی با استفاده از حرارت بر روی سطح مورد نظر قرار میگیرد.یعنی تا زمانی که در دستگاه لمینیتور حرارتی وجود نداشته باشد لایه پلاستیکی بر روی سطح قرار نمیگیرد.

لمینت سرد

در این حالت از پوشش های مختلف چاپ بر خلاف نوع گرم آن نیازی به گرما در دستگاه لمینیتور نیست.در این حالت دستگاه لمینیتور لایه نازک را بر روی سطح میچسباند. این را هم باید بدانید که در این حالت حس هنری بیشتری وجود دارد.

سلفون

در این نوع از پوشش های مختلف چاپ پس از چاپ یک لایه بسیار نازک سلفونی تحت عنوان روکش بر روی سطح کاغذی قرار میگیرد.که برای محافظت و استحکام بیشتر استفاده میشود.

این نوع چاپ در دو روش حرارتی و ساده با دستگاه سلفون کش بر روی کاغذ قرار میگیرد.که این دو حالت هم دقیقا مانند دو حالت در پوشش های مختلف چاپ لمینت است.در این حالت هم اگر از چاپ حرارتی استفاده شود،لایه سلفونی بهتر بر روی کاغذ قرار میگیرد.همچنین در این نوع از پوشش های مختلف چاپ از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار است.از نظر ضخامت نیز از بقیه چاپ ها مثل لمینت نازک تر است.که به همین دلیل مقرون به صرفه هم است.شما میتوانید این نوع از انواع پوشش های مختلف چاپ را در دو حالت دورو و یک رو چاپ کنید.

سلفون براق

در این نوع از چاپ سلفون لایه نازکی که بر روی سطح مورد نظر قرار گرفته شفاف است.این نوع از پوشش های مختلف چاپ باعث میشود که اشکال و رنگ های داخل کارت ویزیت بسیار سرزنده تر دیده شود و حس خوبی به استفاده کننده بدهد.

اما باید این را در نظر بگیرید که از این نوع از پوشش های مختلف چاپ به دلیل بازتاب زیاده نور،توصیه میکنیم در جاهای پر نور استفاده نکنید.

سلفون مات

در این نوع که دارای رنگ مات است،طرح را سنگین تر میکند.در این نوع از پوشش های مختلف چاپ،به دلیل اینکه بازتاب نور ندارد

طرح و رنگ هارا بهتر و با کیفیت تر به نمایش میگزارد. اما در این نوع هم یک مشگلی که وجود دارد این است که از شفافیت اصلی رنگ ها و طرح ها کم میکند.

چگونه آنلاین سفارش دهید؟

شما میتوانید در سایت های مختلفی سفارش آنلاین دهید.ما نیز در سایت خودمان تمام سعی خود را کرده ایم تا با بهترین کیفیت و با مقرون به صرفه ترین حالت این فضا را ایجاد کنیم تا شما دوستان هرچه که میخواهید را سفارش دهید.

شما دوستان عزیز میتوانید برای سفارش آنلاین انواع(کارت ویزیت،تراکت،سربرگ،کاتالوگ،لیبل،)را در سایت ما(teamgraph)سفارش دهید.و امیدوارم که با مطالعه این مقاله بتوانید بهترین جنس را برای خودتان انتخاب کنید.

ما سعی خود را میکنیم تا در مقاله های دیگر شما را با انواع مختلف دیگر کارت ویزیت آشنا کنیم.

نوشته مرتبط

ارسال نظر