هاست چیست؟همیشه سوالی بوده برای عزیزانی که میخواهند طراهی سایت انجام دهند.ما مثل همیشه آمیانه ترین توضیح را برای شما در نظر گرفتیم.و امیدواریم که بعد از این مقاله بتوانید بهترین هاست را برای خود انتخاب کنید.

سرور چیست؟

شما برای پیدا کردن جواب هاست چیست؟اول باید یک آشنایی با سرور داشته باشید .

و اما سرور چیست؟سرور یک سیستمی(کامپیوتر) است که به طور بیست چهار ساعته روشن و متصل به اینترنت است.که برای سرویس‌گیرنده‌های داخل شبکه منابعی مانند(رم،پردازنده،فضای ذخیره سازی و…)اماده میکند.

هاست چیست؟

همانطور که میدانیم هاست یک کلمه اینگلیسی است(Host) هاست در کلمه به معنای میزبان است.و هر سرور میتواند به قسمت های مختلفی تقسیم شود که به هر یک از این قسمت ها هاست گفته میشود.پس هاست قسمتی از یک سرور میباشد که میتواند از از سایت شما پشتیبانی یا همان میزبانی کند.

خاب حالا که با مفهوم کلی هاست آشنا شدید باید گفت که شما باید با توجه به نیاز هایی که سایت شما دارد یک هاست با ویژگی های مورد نظر خود از شرکت های هاستینگ خریداری کنید.و قسمتی از یک سرور را برای سایت خود اجاره کنید و تمام اطلعات خود را در انجا قرار دهید.

چرا نمیتوانیم از سیستم های خود برای هاست استفاده کنیم؟

همانطور که گفتیم یک سرور باید همیشه روشن و متصل به اینترنت باشد.

و همانطور که میدانید هاست قسمتی از سرور است که اگر کوچک ترین مشگل پش بیاید.و لحظه ای قطع شود سایت شما از دسترس کاربران خارج میشود.اما در شرکت های هاستینگ یک یا چند تیم کارکشته وجود دارند.که بیست چهار ساعته از هر نوع مشگل جلوگیری میکنند.با استفاده از نرم افزار هایی که مشگلات احتمالی را بیان میکنند.

شما اگر از سیستم های خود استفاده کنید با مشگلاتی مثل(قطع شدن برق،قطع شدن اینترنت،خرابی های سخت افزاری و…)سایت شما از دسترس خارج میشوند.وبرای رفع این مشگل به زمان زیادی نیاز دارید.

انواع هاست

حالا که شما دوستان با کلمه هاست آشنا شدید باید با انواع آن هم آشنا شوید.تا بهترین را برای خود انتخاب کنید.

سرور اختصاصی

در این نوع،یک سرور به طور اختصاصی برای یک سایت در نظر گرفته میشود.

و این سایت میتواند از تمام منابع یک سرور ب طور اختصاصی استفاده کند.

و نگرانی هایی که ناشی از کم شدن سرعت سایت و کم شدن امنیت سایت است کاهش میابد.اما باید این را هم در نظر گرفت که این نوع پر هزینه است و بیشتر وبسایت های بزرگ از آن استفاده میکنند.

سرور نیمه اختصاصی

سرور نیمه اختصاصی(سرور مجازی)یکی دیگر از سرور هایی است از سایت شما پشتیبانی میکند.در این نوع یک سرو به کمک یک سری از نرم افزار ها مانند(vmware)به چند بخش تقسیم میشوند که هر یک از این بخش های به وجود امده مانند یک سرور جداگانه عمل میکند.

در این نوع سایت شما هم قدرت بیشتر و هم منابع بیشتری نسبت به هاست اشتراکی د راختیار دارد.

حالا،هاست اشتراکی چیست؟

این نوع از هاست،یک سرور به چندین قسمت تقسیم میشود و هر یک از این قسمت ها از یک سایت پشتیبانی(میزبانی)میکند.ممکن است در این نوع از هاست،یک سرور هزاران وبسایت را پشتیبانی کند.

اغلب سایت هایی که بازدید زیادی ندارند یا تازه شروع به کار کردند.از این نوع هاست استفاده میکنند.چون بسیار کم هزینه تر نسبت به (اختصاصی و نیمه اختصاص) است.

این نوع از هاست مشگلاتی نیز دارد.یکی از این مشگلات کم شدن امنیت است،به این صورت که اگر کسی به سایتی نفوذ کند راهی برای دست رسی به سرور و سایت های دیگر است.

یکی دیگر از مشگلات کم شدن سرعت به دلیل زیاد بودن درخواست ها به روی سرور است.پس بهتر است از سرور های معتبر استفاده کنید.

پشتیبانی ابری

در این نوع از پشتیبانی یا همان میزبانی به نام میزبانی ابری(cloud hosting)سایت شما به طور متداوم به چند

سرور که به صورت شبکه ای(it) هستند وصل است.که میتواند از تمام منابع آن استفاده کند که این به این معنا است که وبسایت شما محدود به یک سرور یا قسمتی از یک سرور نیست.و اگر جایی نیازی به منابع بیشتر داشته باشد میتواند از طرف سرور های دیگر در فضای ابری پشتیبانی شود.

در این نوع از پشتیبانی(پشتیبانی ابری)وبسایت شما همیشه در دسترس کاربر است(up-time).

در این نوع به دلیل این که داده ها بسیار پراکنده تر هستند بک آپ گرفتن و حفظ امنیت کار دشوارتری است.

وردپرس در هاست

این نوع از پشتیبانی،یک هاست لینوکس برای وبسایت های ورد پرسی با قدرت مشخصی در نظر گرفته شده.

سایت های وردپرسی فقط در سرور های لینوکس و ویندوزی قابل میزبانی هستند.

سایت های وردپرسی از منابع یک سرور خیلی زیاد استفاده میکنند،و به همین دلیل سرور هایی که برای وبسایت های وردپرسی در نظر گرفته میشوند باید از نظر سخت افزاری و منابعی خیلی قوی باشند.

این نوع از میزبانی(هاست وردپرس)از نظر قیمتی از (هاست اشتراکی)بیشتر است.به این دلیل که شرکت های هاستینگ،سرورهایی با قدرت مشخصی،را برای پشتیبانی وبسایت های وردپرسی در نظر میگیرند.یعنی اگر شما بعد از طراحی سایت با وردپرس باید از این نوع هاست استفاده کنید.

ما همیشه سعی میکنیم برای شما دوستان با آمیانه ترین حالت توضیح دهیم تا بهترین بهره را ببرید.شما همچنین میتوانید آموزش های(طراحی سایت،فتوشاپ)را به صورت حرفه ای در پیج اینستا ما(team_graph)و وبسایت ما(teamgraph) ببینید و استفاده کنید.

نوشته مرتبط

ارسال نظر